Szent László ÁMK

Lukin László Ének-zenei Általános Iskolája és

Alapfokú Művészeti Iskolája

Göncölj a Földért!

Rengeteget olvashatunk arról, hogy a textilipar milyen komoly szennyezettséget
okoz a Földnek. Egy farmernadrág gyártásához 7570 liter vízre van szükség. Az ipari vízszennyezés egyötöde a ruhaanyagok kezeléséhez és színezéséhez kapcsolódik. Fontos, hogy beszélgessünk a fenntarthatóságról, környezettudatosságról és ezzel egyidőben tegyünk közösségünkért és környezetünkért egyaránt.
A szemléletváltásra a gyermekek a legfogékonyabbak, épp ezért fontos, hogy már iskolás korban megismerjék a téma fontosságát és felfigyeljenek személyes érintettségükre, hiszen kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Föld védelméért.
E célok érdekében szervezte meg iskolánk a Sulizsák Kft-vel közösen, a Fenntarthatósági témahét keretében ruhagyűjtési akcióját. A szülők és a gyerekek nagy örömmel álltak a kezdeményezés mellé, melynek során
1166 kg ruha gyűlt össze iskolánk tornatermében.
Az akcióval nem csak a Földünkért tettünk, hanem a kilogrammonként kapott 50 Ft-tal a Partitúra Alapítvány számláját is gyarapítottuk.
Nagyon köszönjük mindenkinek az együttműködést!

Farkas Judit