Szent László ÁMK

Lukin László Ének-zenei Általános Iskolája és

Alapfokú Művészeti Iskolája

Zánka-Erzsébet-tábor

Zánka-Erzsébet-tábor 2021. aug. 15-20.

Iskolánk 60 diákja és 6 kísérőtanára augusztus 15-20-ig a Zánkai Erzsébet-tábor lakója volt. Az utazás próbára tette a társaságot, de megérkezve, a csapat vidáman és újult erővel foglalta el a sötétzöld házban lévő szállását.

Bár az időjárás egyetlen igazi strandolós napot engedett, az igényes programok sokasága pótolta a fürdés örömeit. Ezek között szerepelt: sárkányhajózás, drámafoglalkozás, kisvonatkozás, íjászat, bábszínházi előadás, kézművesség, hősök napja, (katonai, egészségügyi, rendőrségi, tűzoltó bemutató) természetvédelmi, környezettudatosságra nevelő, érzékenyítő foglalkozások.

A tábor zárásaként kb. 4000 fős ünnepi gálarendezvényen vehettünk részt, amely iskolánk számára különleges volt. Nagy örömünkre és büszkeségünkre Blank Berta a tábori „Ki mit tud?” versenyt megnyerve, gyönyörű népdaléneklésével emelhette az ünnepi, táborzáró koncert színvonalát.

A gyerekek és tanáraik is sok-sok színes és maradandó élménnyel tértek haza.

Makkai Katalin