Szent László ÁMK

Lukin László Ének-zenei Általános Iskolája és

Alapfokú Művészeti Iskolája

A Magyar Népmese Napja

A Magyar Népmese Napja alkalmából a Türr István Múzeum által szervezett programon vettek részt alsó tagozatos tanulóink. Az élőszavas mesemondás hagyományát ápolva a népmesék világába kirándulhattak a diákok.

Első és második osztályos tanulóink A só című mese meghallgatása után só-liszt gyurmából hamuban sült pogácsát, népmesei motívumokkal díszített medált készítettek. Harmadik és szintén második osztályos tanulóink pedig A kőleves című népmesében szereplő követ a foltvarrás technikájával jelenítették meg.

Élményekben gazdag időt töltöttünk el a múzeumban. Külön öröm volt számunkra, hogy az utóbbi mesét iskolánk volt tanítványának édesanyja, Agócs Istvánné, Jutka néni előadásában hallhattuk.

Győrfi Tamásné