Szent László ÁMK

Lukin László Ének-zenei Általános Iskolája és

Alapfokú Művészeti Iskolája

Erdők Hete

Iskolánk alsó tagozatos tanulói október 4-én csatlakoztak az országos Erdők Hete rendezvényhez. A program helyszíne a Pörbölyi Ökoturisztikai Központ volt. A kézműves foglalkozások keretében 1. és 2. osztályos tanulóink termésképeket, míg a 3. és 4. osztályosok madáretetőt készítettek. A program az erdei vonatozással folytatódott. Lassinál egy kis játékra is jutott idő a játszótéren. Visszafelé utazva a vadmegfigyelőnél ért véget a vasutazás. Itt szarvasokat, vaddisznókat láthattak a gyerekek, valamint a vezetőnk által megismerhették ezen állatok életmódját, gondozását is. Rövid séta után visszaérkezve a központhoz a Gemenc kincsei, valamint a Legenda és valóság, a gemenci gímszarvas kiállítást tekinthették meg a tanulók. Kellemesen elfáradva, és élményekkel gazdagon ért véget a nap, amely egyben az Állatok világnapja is volt.

Győrfi Tamásné