Szent László ÁMK

Lukin László Ének-zenei Általános Iskolája és

Alapfokú Művészeti Iskolája

Zene világnapja

A hagyományokhoz híven ebben a tanévben is közösen zenéltek iskolánk diákjai a zene világnapja alkalmából. A kitűnő idő lehetővé tette, hogy a hol vidám, hol komolyabb hangvételű produkciókat az iskola udvarán adják elő a gyerekek. A népi mondókák, gyermekdalok, népdalok, többszólamú művek mellett hallhattunk közös és egyéni hangszerjátékot is. Az ötödikes osztály külön jelmezes előadással készült az általa előadott jó hangulatú, vicces népdalok még kifejezőbb előadásához. Az első osztály tanulói most először mutatkoztak be az iskola többi osztálya előtt produkciójukkal. A méltán kiérdemelt, lelkes taps a gyermekek részéről biztosan további bátor, kötetlen előadásra ösztönzi őket.
Vidám, kellemes hangulatban telt a hétfő tanulóink és az iskola dolgozói számára is.
Makkai Katalin