Szent László ÁMK

Lukin László Ének-zenei Általános Iskolája és

Alapfokú Művészeti Iskolája

Erdélyben járt iskolánk kórusa

2019. április 11-től 14-ig az ÉZI nagykórusa Székelyudvarhelyen járt a 25. Bárdos Lajos – Palló Imre Éneklő Ifjúság Kórusfesztiválon. Már több mint 20 éves hagyományt folytatva vett részt iskolánk kórusa a rendezvényen, hiszen a bajai ÉZI és a székelyudvarhelyi Palló Imre Művészeti Líceum között már ennyi ideje áll fenn testvérkapcsolat. A bajai diákokat nagy szeretettel fogadták az erdélyi családok. A csapat pénteken egy felejthetetlen kiránduláson vett részt, a Medve tóhoz és a Parajdi sóbányához látogattunk el. Szombaton nagy sikerrel szerepeltek diákjaink a fesztiválon, kórusvezetőjük dr. Géczyné Pethes Eleonóra kiválóra értékelte a gyerekek teljesítményét. A kórust Pethő Attila kísérte zongorán. Szombaton, a fesztivál után a gyerekek a befogadó családokkal különböző programokon vettek részt. A négynapos kirándulás felejthetetlen élmény volt a gyerekek és a pedagógusok számára, köszönjük erdélyi barátainknak, különösen Tiffán Csaba kórusvezetőnek a nagyszerű szervezést valamint támogatóinknak az utazáshoz nyújtott segítséget. Jövőre mi is nagy szeretettel várjuk a székelyudvarhelyi kórust.

Jánosi László