Szent László ÁMK

Lukin László Ének-zenei Általános Iskolája és

Alapfokú Művészeti Iskolája

Versmondó verseny

A tavaszi szünet előtti utolsó napok a költészet jegyében teltek az ÉZI-ben. Az április 11-én megrendezett iskolai versmondó versenyünkön résztvevő tanulók, a városi szavalóverseny felhívásának megfelelően, magyar költők, a természet szépségéről írt verseit szavalták. A gyerekek, a témának megfelelő versválasztásukkal, a pontos szövegtudásukkal, valamint élményszerű előadásmódjukkal nehéz feladat elé állították a zsűrit, akik több kategóriában is megosztott helyezéseket osztottak ki.
A kategóriák díjazottjai:

 1. korcsoport:
  I. helyezés: Gellért Lana 2. o.
  II. helyezés: Szűcs Lora Petra 1. o.
  Rácz Emília Róza 1. o.
  III. helyezés: Kovács Lili Anna 1. o.
  Muratha Domán Zsolt 1. o.
 2. korcsoport:
  I. helyezés: Nagy Ábel 3. o.
  II. helyezés: Antal Dorka 4. o.
  III. helyezés: Szűcs Laura 3. o.
  Tóth Zsófia 4. o.
 3. korcsoport:
  I. helyezés: Farkas Rafael Zsolt 5. o.
  II. helyezés: Barkuti Levente 5. o.
  Pataki Panna 6. o.
  III. helyezés: Nagy Szonja 5. o.
  A költészet napját még az iskolai verseny másnapján is ünnepeltük. Az órák közötti szünetekben minden versenyző helyezéstől függetlenül, újra elszavalhatta választott versét az iskola udvarán.
  A kategóriák győztesei április 13-án képviselték iskolánkat a városi megmérettetésen, ahol Farkas Rafael Zsolt 5. osztályos tanulónk II. helyezést ért el, Benedek Elek Szeresd a fát! című költeményével.
  Szeretettel gratulálunk iskolánk minden versenyzőjének és felkészítő tanárának!

Győrfi Tamásné (Kriszta néni)